11 червня в м. Львові пройшли урочисті збори з нагоди 25-річчя Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників».

Надрукувати

IMG_5832

Урочисті збори відбулися в готелі «Львів» за адресою вул. В.Чорновола 7.

Захід відкрив вітальним словом та вшануванням соратників Президент Асоціації професор, д.ю.н.

Костицький Василь Васильович.

IMG_5758

 

Президент Асоціації українських правників Василь Костицький

Президент Асоціації українських правників Василь Костицький

З вітальним словом з нагоди святкування 25-річчя Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» на урочистих зборах виступали представники правничої еліти України, серед яких зокрема:

почесний Президент асоціації українських правників ( в минулому 3 президент асоціації), д.ю.н., професор

Зореслава Василівна Ромовська;

IMG_5751

член Конституційної комісії при президенті України, професор кафедри конституційного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член Асоціації з 1991 року, д.ю.н., професор

Олег Володимирович Марцеляк;

 

проректор з науково-педагогічної роботи Ужгородського національного університету,

Олександр Янович Рогач;

декан юридичного факультету Ужгородського національного університету, голова Закарпатської обласної організації асоціації українських правників, д.ю.н., професор

Ярослав Володимирович Лазур;

голова Одеської  обласної організації асоціації українських правників, к.ю.н., доцент

Галина Йосипівна Пузанова;

голова Чернівецької обласної організації асоціації українських правників, д.ю.н., професор

Вікторія Дмитрівна Сидір;

 

голова тернопільської обласної організації Асоціації українських правників, к.ю.н., доцент

Микола Олексійович Стефанчук;

 

голова Сумської обласної  організації Асоціації українських правників, депутат Сумської обласної ради, д.ю.н., професор

Вікторія Павлівна Гробова;

перший заступник голови Черкаської обласної організації Асоціації українських правників віце-президент Асоціації українських правників,

к.іст.н., доцент

Олександр Євгенович Лисенко;

 

в.о. голови Київської обласної організації Асоціації українських правників, к.ю.н., старший науковий співробітник

Наталія Борисівна Новицька;

в.о. голови Київської міської організації Асоціації українських правників,

к.ю.н., доцент

Наталія Аркадіївна Сердюк;

голова Івано-Франківської обласної організації Асоціації українських правників к.ю.н., доцент

Світлана Миколаївна Романко;

завідувач кафедри загально правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, директор юридичної клініки «Істина», голова Дніпропетровської обласної організації Асоціації українських правників д.ю.н., професор

Лариса Романівна Наливайко;

член асоціації українських правників, доцент кафедри загально правових дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, к.ю.н., доцент

Ірина Олегівна Грицай;

 

голова Львівської крайової організації Асоціації українських правників та віце-президент Асоціації українських правників

Галина Павлівна Мельник;

член Асоціації українських правників, директор експертно-дорадчого центру «Правова аналітика»

Мар’яна Григорівна Булгакова;

член Асоціації українських правників, аспірант кафедри конституційного права Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Марченко

Микола Валерійович;

в.о. голови Рівненської обласної організації Асоціації українських правників, директор «EFFECTEAM» LAW COMPANY», к.ю.н.

Андрій Анатолійович Приходько.

 З вітальними словом та промовами на урочистих зборах Асоціації українських правників також виступили: Гірняк Володимир – заступник голови Львівської обласної ради; Юркевич Михайло – голова Господарського суду Львівської області; Максим Васін – виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи»; Олена Саско – голова Волинської обласної організації Асоціації українських правників; Тадей Едер – генеральний директор-художній керівник Львівського національного академічного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької, заслужений працівник культури України.

Тадей Едер, окрім вітальної промови порівняв право та творчий процес, окреслив творчі витоки науки. Пан Едер особисто провів захоплюючу екскурсію Львівським театром опери та балету для представників юридичної еліти України, які були учасниками урочистого зібрання Асоціації  українських правників.

Професор Лариса Наливайко та доцент Ірина Грицай презентували фільм про історію асоціації підготований Дніпропетровською обласною організацією Асоціації українських правників. Вони ознайомили учасників урочистого зібрання з діяльністю Дніпропетровської обласної організації, роботою юридичної клініки «Істина», напрямами наукового та практичного розвитку обласної організації.

Пан Максим Васін, представляючи «Інститут релігійної свобод» та Раду Церков України оголосив вітання релігійних організацій.

Професор Вікторія Сидор – ознайомила правничу громадськість з функціонуванням та планами розвитку Чернівецької обласної організації.

Професор Ярослав Лазур, декан юридичного факультету Ужгородського національного університету та голова Закарпатської обласної організації Асоціації українських правників та Олександр Рогач, проректор з науково-педагогічної діяльності Ужгородського національного університету доповіли про вектори розвитку Закарпатської обласної організації та її амбітні плани щодо проведення наукових та практичних заходів в рамках роботи асоціації.

Професор Вікторія Гробова ознайомила присутніх з сьогоденням Сумської обласної організації асоціації українських правників та її можливостями щодо роботи в рамках проектів асоціації.

Пані Галина Мельник, віце-президент Асоціації українських правників та голова Львівської крайової організації асоціації, виступила з доповіддю щодо діяльності крайової організації та стратегії подальшого розвитку асоціації в області. Президент асоціації, пан Василь Костицький, відзначив роль пані Галини Мельник у юридичному забезпеченні збереження функціонування стоматологічних поліклінік львівської області та забезпечення проведення урочистих зборів.

Професор та член Конституційної комісії Олег Марцеляк виступив з викладом участі членів асоціації у конституційному процесі в Україні в різні періоди та оголосив про ініціативу створення Антикорупційного комітету в складі Асоціації українських правників. Вчений конституціоналіст наголосив на необхідності системної діяльності щодо запобігання та протидії корупції з залученням фахових інституцій громадянського суспільства, наукової громади, представників практичної юриспруденції та підкреслив роль фахових асоціацій у цьому процесі. Також, він наголосив на важливості антикорупційної політики для успішності процесу європейської інтеграції України.

Пан Микола Марченко – представник молодої генерації членства Асоціації українських правників, у своєму виступі розкрив історичну участь українських правників в становленні ідеї незалежної української державності (зокрема, внесок М. Міхновського), успішне продовження цієї традиції з 1991 року Асоціацією українських правників, визначну участь членів асоціації в підготовці проектів Конституції України, підготовці та прийнятті Конституції 1996 року, роботі в Конституційній комісії. Участі в кодифікації українського законодавства, участі в розробці проектів законів України та інших нормативно-правових актів. Також, він виступив з ініціативою забезпечення спадковості та збереження українських правничих традицій в рамках асоціації шляхом започаткування Молодіжної ліги Асоціації українських правників, метою функціонування якої він бачить продовження початою ще в 1991 році членами асоціації справи конституціоналізації української державності, проведення інституційних реформ, виховання нової правничої політичної та економічної еліти країни.

Пан Володимир Гірняк у своєму виступі прогадав активну роботу асоціації зі студентською молоддю в минулі роки. Адже він є членом асоціації ще зі студентської лави. Також, він висловив сподівання на продовження славних традицій Асоціації українських правників.

Пані Наталя Новицька, за підтримки пана Василя Костицького, виступила з ініціативою проведення конкурсу на краще наукове видання: монографія, навчальний посібник, підручник, стаття.

Пан Микола Стефанчук виступив з ініціативою проведення практики, започаткованою Тернопільською обласною організацією видання монографій у співавторстві наукових працівників та суддів з актуальних питань правозастосовної практики. Також, він запропонував асоціації розпочати роботи в напрямку створення електронних сервісів та розміщення деяких видань асоціації в електронному вигляді на її сайті.

Пані Наталія Сердюк розглянула у своєму виступі актуальні питання становлення правової, соціальної та демократичної держави в Україні. З приводу її доповіді відбулася наукова дискусія між учасниками урочистих зборів з розглядом іноземного досвіду.

У своєму виступі Президент асоціації пан Василь Костицький наголосив на кількох принципових моментах в історії асоціації та озвучив плани асоціації на найближчий період розвитку : «Ми виникли, як абсолютно нова інституція громадянського суспільства, ще не було проголошено незалежності України, а українські правники вже взялися за розбудову правової системи. Члени асоціації приймали участь в підготовці Декларації про державний суверенітет України, проектів Конституції України, чинної Конституції України, значної кількості законів, кодексів та інших нормативно-правових актів, брали активну участь в інституційних перетвореннях в Україні. Це поставило перед нами ряд нових функцій, перша з яких – державотворницька, друга – комунікаційна, яка проявлялася в активній співпраці членів асоціації, співпраці з іншими інституціями громадянського суспільства та міжнародними партнерами, третя – соціально-виховна, що проявлялася в науковій роботі та вихованні нового покоління українських правників…». Василь Васильович констатував, що асоціація гідно впоралася з вказаними функціями та відзначив, що ряд членів асоціації пройшли в її лавах шлях від студента або аспіранта до професора. Значну увагу Президент Асоціації українських правників приділив майбутньому вектору розвитку асоціації. Зокрема, він наголосив на тому, що асоціація має активніше брати участь в процесі інституційних реформ в Україні, розпочати антикорупційний напрямок діяльності, шляхом залучення громадських інституцій, провести конкурс на краще видання, розвивати молодіжний напрямок роботи асоціації, розвивати співпрацю з іншими фаховими інституціями громадянського суспільства. Професор Костицький констатував те, що асоціації вдалося мати ефективну комунікацію з іншими фаховими юридичними організаціями, що засвідчується присутністю їх представників на урочистих зборах.

Почесний Президент асоціації професор Зореслава Ромовська наголосила на славетній історії асоціації, ролі асоціації в розробці та прийнятті Сімейного кодексу України та демократичних цінностей, які лишаються незмінними для асоціації протягом усього періоду її розвитку.

За підсумками урочистих зборів було підтримано ініціативу та визначено відповідальним Олега Марцеляка про створення Антикорупційного комітету. Також, за підсумками урочистих зборів була підтримана пропозиція Наталії Новицької щодо проведення конкурсу на краще видання: монографія, підручник, навчальний посібник, стаття. Крім цього, було підтримано ініціативу створення Молодіжної ліги Асоціації українських правників для розвитку молодіжного напрямку роботи асоціації, відповідальним визначено Миколу Марченка.

З нагоди святкування 25-річчя Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» та за активну участь в Асоціації відбулось нагородження її членів медалями та грамотами.

Фото хроніки події:

IMG_6114

IMG_5755

IMG_5791

IMG_5797

IMG_5832 IMG_6001

IMG_6026