Прес-анонс «Круглого столу» з обговорення проекту Кодексу суддівської етики

Надрукувати

Групою членів Асоціації українських правників – працівників Інституту  законодавчих передбачень і правової експертизи за сприяння Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі під керівництвом проф. Костицького В.В. з метою сприяння утвердженню гарантій для реалізації права на судовий захист прав і свобод людини і громадянина, прав та законних інтересів юридичних осіб, інтересів держави на засадах верховенства права, утвердження незалежності та безсторонності судової влади, зміцнення її авторитету у суспільстві підготовлений проект Кодексу суддівської етики.

Даним проектом враховані напрацювання Ради суддів України з цього питання, а також Бангалорські принципи поведінки суддів, схвалені резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27.07.2006, в частині використання базових принципів регламентації поведінки судді. Проектом також передбачається вдосконалення механізму контролю за виконанням Кодексу суддівської етики шляхом створення Комісії етики суддів, до функцій якої належатиме попередній неупереджений та об’єктивний експертний розгляд питань дотримання суддями норм і принципів суспільної моралі та професійних етичних стандартів, що, в свою чергу, підвищить довіру громадян до судової системи.

В рамках доопрацювання проекту Кодексу проводяться «круглі столи» за участю суддів судів загальної юрисдикції, науковців та юристів-практиків у різних регіонах України. Такі обговорення на даний момент успішно проведені в Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій та інших областях, що знайшло своє відображення в прийнятті відповідних резолюцій з пропозиціями стосовно внесення змін і доповнень до проекту Кодексу.

Підсумковий «круглий стіл» буде проведений 18 лютого 2013 року (початок о 14:00) в прес-центрі Українського національного інформаційного агентства «УКРІНФОРМ» (м. Київ) за участю представників Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Асоціації українських правників, інших громадських організації, наукових кіл та засобів масової інформації.