Соціологічні та філософські проблеми права очима молодих науковців та практиків

Надрукувати

2011070101Наукові конференції дають можливість учасникам проявити себе як науковці, отримати нові знання та сформувати нові напрямки своєї наукової роботи. Днями у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація українських правників» та юридичним факультетом КНУ ім. Тараса Шевченка було проведено Всеукраїнську правову науково-практичну конференцію «Соціологічні та філософські проблеми права очима молодих науковців та практиків». Почесним гостем конференції за запрошенням члена науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї, ректора КНУ ім. Т.Г. Шевченка, академіка НАН України та АПН України Л.В. Губерського та Президента Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників» В.В. Костицького був Перший Президент України Леонід Макарович Кравчук.

На початку пленарного засідання конференції із вітальним словом виступили ректор КНУ ім. Т. Шевченка д. ф. н. Л.В. Губерський, декан юридичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, д. ю. н. І.С. Гриценко та д. ю. н. В.В. Костицький. Після привітань була заслухана доповідь Леоніда Макаровича Кравчука на тему «Суспільно-політичні умови та оцінки конституційної реформи в Україні», після чого Перший Президент України відповідав на питання учасників конференції. Молоді науковці ставили питання щодо діяльності науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї, можливості радикальних змін у системі та механізмі державної влади при підготовці нової редакції Основного закону України, можливості удосконалення конституційних засад контролю у сфері охорони довкілля, ставлення Леоніда Макаровича до змін форми правління в Україні впродовж останнього десятиліття, стосовно можливих способів та засобів підвищення правової культури і правосвідомості виборців та інших проблем конституційної реформи в України.

2011070102Тематикою конференції зацікавилось більше 80 студентів, аспірантів, молодих науковців та практиків, які представляли 7 вищих навчальних закладів України: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний авіаційний університет, Національний університет    ДПС України, Львівський державний університет внутрішніх справ   МВС України, Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління. Також у конференції взяли участь представники Інституту держави і права імені В.М. Корецького, Інституту законодавчих передбачень і правової експертизи, Інституту екології, економіки та права. Матеріали на конференцію також були подані молодими вченими із Угорщини (Будапешт) та Польщі (Люблін). Близько 20 учасників конференції виступили із доповідями стосовно актуальних питань загальної теорії та соціології права, філософії права та прав людини, соціологічних та філософських аспектів історії держави та права, етики правового регулювання, проблем девіантної поведінки.

Учасники конференції прийшли до висновку, що у сучасному світі існує чимало соціологічних та філософських проблем права, вирішення яких потребує ґрунтовних наукових досліджень. Відновлення соціології права та здійснення відповідних досліджень було визнано однією із прерогатив молодих науковців, за якими майбутнє правової науки. Завершуючи роботу конференції її учасники визнали за доцільне включити у навчальну програму юридичних факультетів та інститутів ВНЗ таку навчальну дисципліну, як «Соціологія права». Із відповідною резолюцією про прийняті рішення було вирішено звернутися до Верховної Ради України, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та до навчальних закладів України.

За результатами роботи конференції вже видно першу частину збірки матеріалів конференції та роздано її учасникам; у найближчий час планується видання другої частини збірника матеріалів конференції.
Асоціацією українських правників конференція на тему: «Соціологічні та філософські проблеми права очима молодих науковців та практиків» проведена вперше, але з підтримки учасників конференції вирішено таку форму наукових дискусій проводити щорічно.

Відповідальний секретар ВГО «Асоціація українських правників» Перетятко Г.В.