Святкування закінчення навчання у Школі Польського права

Надрукувати

FB_IMG_1544793369597         07 грудня 2018 року в приміщенні Київського національного університету імені Тараса Шевченка та в Посольстві Республіка Польща в Україні відбулося святкування закінчення навчання у Школі Польського права, яка працювала у 2017-2018 р
р. на базі юридичного факультету Київського університету.

Святкування розпочалося із чаювання у FB_IMG_1544793401021школі Польського Права на якому були присутні поважні гості, зокрема: Надзвичайний і Поважний Посол Польщі в Україні – Ян Пєкло, декан Факультету права та адміністрації Варшавського університету – проф. Томаш Гіаро, Президент Асоціації українських правників – проф. Василь Костицький, заступник керівника Школи Польського права та викладач польської мови доктор права – Беата Панковська-Л’єр, директор Школи Польського права – Олеся Радишевська та випускники Школи Права 2017/2018 року навчання.

FB_IMG_1544793380545     Подовжилося святкування науково-експертним обговоренням на тему: «Європейська конвенція з прав людини як основа правової системи Польщі та України», яке відкрив вступним словом: проф. Леонід Губерський – Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З привітаннями також виступили проф. Петро Бех – проректор з міжнародних зв’язків Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ян Пєкло – Надзвичайний і Поважний Посол Польщі в Україні, проф. Томаш Гіаро – декан Факультету права та адміністрації Варшавського університету. Учасники обговорення заслухали наукові доповіді

Представника Міністерства закордонних справ Республіка Польща в Європейському Суді з прав людини Ян Собчака та Президент Європейського комітету з питань запобігання катувань, доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Миколи Гнатовського.

IMG_0299    У дискусії проф. Василь Костицький звернувся до Миколи Грановського, який у своїй лекції заперечуєте той факт, який вже давно визнаний групою вчених: судовий прецедент розглядається як джерело права. «Ми на кафедрі теорії права та держави Київського національного університету імені Тараса Шевченка започаткували школу ерліхознавства, де вивчаємо зі студентами творчу спадщину нашого видатного землячка Євгена Ерліха, проводимо щорічні конференції, маємо захищенні дисертації, присвячені цій проблематиці, відмітив проф. Василь Костицький. Для цієї школи є очевидним, що нормативно-правовий акт, судовий прецедент і право юристів (наукова доктрина) розглядаються як джерела права».

 

         «В принципі можна не визнавати цього і не погоджуватися, продовжив проф. Василь Костицький, але ж судді використовують, як джерело права рішення ЄСПЛ, правові позиції Верховного Суду, тому доречно з’ясувати, чи  потрібно включати в атестаційні вимоги щодо суддів знання рішень та практики Європейського Суду з Прав Людини та чи достатньо для врахування у судовій практиці чинного закону про виконання рішень ЄСПЛ? “.

Офіційне закінчення навчання Школи польського права 2017/2018 розпочалося із Презентації результатів проекту Центру досліджень польської правової доктрини Факультету права та адміністрації Варшавського університету в Україні, яку презентував д-р Кжиштоф Щуцкі та врученням дипломів слухачам Школи.

ПісляIMG_0703 чого Президент Асоціації українських правників – проф. Василь Костицький нагородив директора Школи польського праваОлесю Радишевську медаллю Асоціації.

 

         Завершилося святкування урочистим прийомом у Надзвичайного і Поважного Посла Республіки Польща  в Україні Яна Пєкло.